9. 12. 2012 - Slavkov - dorost B

Tento článek je věnován dni 9. 12. 2012 a proč? Jedná se o den, jenž se navždy vryje do paměti všech, které poznamenal tento blog. Ano, tohoto chladného dne, v zimě, rozbředlém sněhu, který hyzdil celé okolí a zároveň pronikal do našich bot a způsoboval nám chladivý pocit u konečků prstů. Bylo to ve Slavkově, tam vznikla myšlenka florbalového blogu, blogu s "Víťovými dynamickými slevami", "Poradnou Dr. Havlíčka" a námi s nedočkavostí očekávaným článkem "Sedím", jehož autorem nebude nikdo jiný, než sám Coach Carter alias Kuba Kovařík von Hrušovany u Brna. Byla to liga dorostu B, již 12. kolo soutěže a gullivers sváděli těžké boje o prvenství na konci tabulky. Osmí z devíti, ale s šancí, šancí porazit Bulldogs B a s šancí stáhnout náskok 7. FRC Mikulov. Za třeskuté zimy jsme plni opia vystoupili na slavkovském nádraží. (V této větě užívám výrazu opium stejně jako Ludvík Jahn v románu Milana Kundery: Žert. Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí. Ať žije Trockij!) To byla jen malá kulturní vložka. V půli cesty na halu jsme se dostali právě k tématu blogu. A nyní již víte vše o vzniku našeho blogu.

Gullivers Brno B vs. Bulldogs Brno B 5:5

I. třetina

Dalo by se říci, že šlo o brněnské derby. Bulldogs doplněni o dva hráče z A týmu se marně pokoušeli vzbudit respekt. Snad poprvé byli Gulliveři připraveni nahecovat se na zápas, hrát jako tým, bojovat o každý míček a natrhnout tak Bulldokům jejich ctěný anus. Poprvé jsem neviděl hráče, ale tým, tým který může zvítězit, bude-li chtít. První formace ve složení: Cigl - Malásek - Bajgar - Havlíček - Veverka nastoupila na úvodní vhazování. Zápas nabral obrátky hned od začátku. Bulls se sice dokázali dostat do vedení a držet jej zuby drápy. Ale obojí jim překrásně zbrousil Jakub Cigl brankou na 1:1. A deset sekund před koncem první třetiny získal vedení na stranu Gulls Petr Malásek, který si dobře srovnal čepel a brankář Bulls si mohl jedině povzdechnout.

II. třetina

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy s nasazením. Ale opět to byli Gulliveři, kteří zasadili první úder a zvýšili na 3:1. Obě naše pětky dřely a výsledkem bylo zasloužené vedení 4:1. A na konci třetiny bylo radostí pohledět na časomíru, jelikož na ní svítilo skóre 5:1 a vše vypadalo nadějně.

III. třetina

Bylo jasné, že Bulldoci do poslední části utkání dají vše, poslední zbytky sil a že budou chtít dostát svému jménu a že jim z toho budou sliny téct z úst stejně jako pravým bulldokům. A bylo to tak, během pěti minut jsme inkasovali tři branky, to se podepsalo na naší psychice a poznamenalo to celý zbytek zápasu. Tlak Bulls byl velký a nakonec, když se "Malej Veve" pokoušel vyvézt míček a byl mu zezadu čistě odebrán, došlo k vyrovnání - 5:5. V utkáni se vyznamenala produktivitou první lajna, která vstřelila všechny góly a to když se čtyřickrát trefil Malásek a jednou Cigl. Ačkoliv zápas dopadl remízou, my byli vítězové, dokázali jsme si, že když nebudeme Cigi, Malas, Seba, Havl, Veve, Ríša, Jura, Španěl.., ale tým dokážeme hrát dobrý floor a co víc,  že budeme hrát jak vítězové, chovat se jak vítězové a co je nejdůležitější, budou z nás vítězové.

Nezapomeňte, že vítězství tady je klíčem k vítězství venku!