Dorost B 10. 3. 2013 Slavkov

Vážení čtenáři.

Na popud mého trenéra Jiřího Bořeckého von Bořetická 17 jsem se rozhodl napsat článek z jedinečné ligy dorosteneckého "Béčka". Na tuto ligu se vydal tým složený výhradně ze starších žáků posílených o již klasicky všudepřítomného kapitána Cigiho a na poslední chvíly přivolaného Peťu Choura. Boje, které toto mladičké, ale zkušené mužstvo čekaly by se daly přirovnat k boji Davida a Goliáše. Druhý tým tabulky FBC Aligators a třetí SFK Očov Hodonín gulliverům poskytli v minulosti na hostování hned několik hráčů a nebylo divu, že naši mládežníci přijížděli do Slavkova s mírnými obavami.

SFK Slovácko - Očov Hodonín vs. Sanasport Gullivers Sokol Brno I

Do prvního utkání vstoupili Gulliveři patřičně nahecovaní s vyhlídkou mládeneckých fotografií jejich kouče. Hned od začátku bylo jasné, že nás očekává tvrdý a težký zápas. Zápas měl již od úvodního hvizdu vysoké tempo, kterému se Gulliveři dokázali velmi dobře přizpůsobit a stejně tak byli důstojnými soupeři v osobních soubojích. V bráně se několikrát zaskvěl Kos, který v úvodním tlaku podržel a přispěl tak k uklidnění mužstva. Gulliveři nedali hodonínským nic zadarmo a několikrát nepříjemně zahrozili před brankou Húsky. I přes bojovnost a skvělý výkon prohrávali Gulls po první třetině 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili Gulliveři stejně jako do první. Když však ve vlastní přesilovce inkasovali, zdálo se, že hráči pomalu ztrácejí motivaci. Tu jim však rychle vrátil gól na 3:1, který vsítil Jan Novotný a vykřesal tak naději na vyrovnání. Netrvalo dlouho a Gulliveři se radovali z branky na 3:2. Euforie dosáhla vrcholu. Když se po chvíly trefil Veverka, zdálo se, že úspěch je na dosah nepříliš dlouhé ruky. Jenže co osud nechtěl, jako blesk z čistého nebe přišla branka na 4:3. Gulliveři tak ukončili druhou třetinu s nadějí v srdci a za stavu 4:3.

Třetí třetina byla ze strany Gulls neméně bojovná a obětavá. Bohužel snaha našich mladých nadějí nepřinesla tolik potřebné snížení a tak v powerplay soupeř vsítil několik branek a uzavřel stav zápasu na 7:3. Hráči i s trenérem spokojeni se svým výkonem odešli do šaten na třicetiminutovou přestávku.

FBC Aligators Šlapanice Klobouky vs. Sanasport Gullivers Sokol Brno I

Do druhého utkání nastoupili Gulliveři unavení, ale připraveni nechat na "Slavkovské vlně" duši. Podle předpokladu se Aligátoři ukázali jako silnýn soupeř. A ihned na úvod první třetiny dali našim borcům pořádně zabrat. Fyzická převaha byla jednoznačně na straně našich prehistorických soupeřů. I tak se však Gulls dařilo bránit se a vyrážet do útoků. I přes náš dobrý výkon se podařilo soupeři v první třetině vstřelit dvě branky a tak se po přestávce museli Gulliveři potýkat se stavem 2:0.

Ve druhé třetině přestali Gulliverům fungovat křídelní hráči a Aligátorům se dařilo lépa napadat i přecházet do našeho pásma. Další těžká zkouška nastala, když byl vyloučen jeden z našich souputníků. Gulliveři navíc neustále naráželi na skvěle chytajícího brankáře Šlapanic.

Ve třetí třetině do sebe začala všechna kolečka opět zapadat a náš systém znovu fungoval. To mělo za následek dvě branky a konečný obrovský tlak Gulls, který však nepřinesl již žádnou radost na stranu brněnských. Utkání skončilo 6:2.

Gulliveři si tak nepřivezli z nedělního výletu do Slavkova žádné body, ale se svým výkonem mohlou být spokojeni.