Superfinále 2013

Na tuto událost, tedy Superfinále florbalu 2013 čekala nejen florbalová komunita v ČR celou sezonu 2012/13. Po loňském historicky prvním Superfinále jsme byl celkem zvědav, s čím novým příjdou organizátoři letos.

Naštěstí se oproti loňskému roku nezměnilo místo konání této veleakce. Podle mého názoru je O2 aréna tím pravým místem pro den, kdy florbal patří všem. Hned první věc, kterou bych vypichol, je podle mě až moc hrocená situace kontrol obsahu batohů při vstupu. Já sice chápu, že vlastníci O2 arény chtějí vydělat o nějaký ten milion navíc, ale brát malým dětem z batohů maminčiny libové řízky a házet je do koše jenom kvůli tomýu, aby si něco koupili ve zdejších předražených fast foodech, tak to mě příjde trochu moc.

Obsazení finále Isoline cupu bylo letos trochu slabší než v loňském roce, protože přítomnost kraje hlavního města by zřejmě zvedla prestiž tohoto finále. Tím ale nechci říct, že výběr Ústeckého kraje by nebyl pro kraj Moravskoslezský úctyhodným soupeřem. Toto finále vůbec nebylo nudnou záležitostí, sice ze začátku se zdálo z obou stran trochu opatrné, ale hra byla z obou stran dynamická a velmi pohledná. Šance střídala šanci, zajímavá situace zase jinou situace, jen škoda, že jsme se dočkali jen 7 gólů, Moravskoslezský kraj tedy vyhrál 5:2, a musím říct, že zaslouženě.

Co se týče finále extraligy žen, tak na to jsem byl velice zvědav, protože loni to nebyla bůhvíjaká podívaná. v Superfinále 2013 byl opět pražský Herbadent a také pro některé možná překvapivě Vítkovice. Jasným favoritem tohoto zápasu byl Herbadent, ale zpočátku to tak moc nevypadalo. Postupem času se však začly vahy převažovat na stranu středočešek. Bohužel tento zápas mě vůbec nenadchnul a po 2. třetině jsem společně s Johnym D opustil útroby O2 arény a zamířil do nedalekého Intersparu. Logicky jsem 3,. třetinu neviděl, takže vám svědectví o ní nepodám.

Finále mužské extraligy slibovalo zajímavý zápas, ovšem bez přítomnosti pražského Tatranu. Praha však nemusela smutnit, protože se do Superfinále dostal jihopražský Chodov. Proti Chodovu stáli Vítovičtí, kteří už mají jednu zkušenost z atmosféry Superinále, a to z roku 2012. Vítkovičtí již od prvních minut potvrzovali roli mírných favoritů a Chodovu skoro nic nedovolili. Chodov se nadech začátkem 2. třetiny, když Chodovští mačkali Vítkovické na jejich polovině. I přes tento tlak Chodov pořád ztrácel a do třetí třetiny odcházel s dvogólovým mankem. Ve třetí třetině už to byl spíše boj než florbal, a i přes gól Chodova to vypadalo, že Vítkovice spějí k titulu. na poslední okamžiky však Chodov vytáhl nečekanou zbraň, Radim Cepek naskočil na posledních zhruba 30 sekund, a málem vsítil gól. Bohužel pro něj a pro Chodov se tak nestalo a V´tkovice mohly oslavit svůj na tolik vytoužený titul.

Na závěr dodejme, že Superfinále 2013 bylo celkem povedenou akcí s výbornou diváckou kulisou, jen ty ženy by měly být více dynamické.