TJ STRABAG ZNOJMO vs. BULLDOGS BRNO 3:2

V této rubrice Vám nabídneme hodnocení zápasů. A jak již napovídá název rubriky "Jak se na to dívá za mantinelem" budeme je posuzovat ,jako zaujatí fanoušci. A nyní je tu historicky první rekapitulace zápasu. U zpožděného online přenosu Vás vítá Dr. Havlíček.

Zápas 14. kola Jihomoravské ligy starších žáků nabízel derby týmů bojujících o přezimování na první místě. Není tedy divu, že oba týmy se na zápas patřičně nahecovaly a nechtěli soupeři věnovat jako vánoční dárek 3 body a tedy první místo v tabulce. Po zápase GULLIVERS vs. BOLERADICE se zacalo schylovat k velkemu utkani. Atmosféra na stařičké hale v Adamově houstla, nemalý podíl na tom měla také třeskutá zima, která by méně odhodlané hráče jistě zlomila. S tímto faktem nedokázaly udělat nic ani radiátory, které po obou stěnách haly vydávaly pramálo tepla, to i přesto, že jich zde byl rekordní počet, se kterým by měl co dělat i zimní stadion. Utkání zahájil svým hvizdem všem dobře známý rozhodčí Pavel Nevrtal v přiléhavém dresíku. Oba soupeři do zápasu vlétli, jako křálíčci Duracell a se zárukou až 48 hodinové výdrže bojovali o každý míč. Jakožto zaujatý fanoušek a odpůrce Bulldoků jsem teda stejně jako zbytek Gulls fandil Znojmu. A v první třetině mě mile překvapil můj favorit, Josef "Pepík" Fišer odstrčil všechny pejsky i s boudami a kostmi v miskách a překonal golmana Bulls. Bulldogs evidentě zaskočeni vývojem zápasu spoléhali na svého nervózního střelce Ondřeje Krejčího, ten však společně jako ostatní Bulldoci pohořel na skvěle chytajícím Handlovi v bráně Znojma. Po faulu jediného střelce utkání Pepíka, měli Bulls spoustu šancí, ale opět čaroval Handl. A co víc, Pepík si dnes dobře zahnul čepel, protože ihned po skončení jeho trestu si vybojoval míček a vymetl šibenici. - 2:0.

Ve druhé třetině tempo rozhodně nepolevilo, ale znojemští začali hrát více defenzivě a Bulls se tlačili před bránu. Důsledkem chyby z rozehrávky Znojma bylo snížení na 2:1. Poté však polil pejsky nepříjemnou sprchou znojemský hráč, jehož jméno si nepamatuju - 3:1. Druhá třetina se poté dohrávala poklidněji, což jasně dokazuje, že ani Duracell nevydrží při extrémní zátěži 48 hodin!

Do třetí třetiny asi oba trenéři vyměnili monočlánky, doufejme že ne za Voltův mokrý článek, zápas nabral obrátky, do poloviny zápasu se hra přelévala ze strany na stranu, ale branku fanouškům hráči nedopřáli. Poté však přesnou střelou z oblasti 51, tedy o trojky snížil jeden z Bulldoků. Drama hodné sepsání básně vrcholilo, doufající, že neuslyšíme na konci utkání requiemy obětovali jsme svoje hlasivky pro Znojmo. Třeba zbourají na kruhovém objezdu sochu "chlapíka se samopalem" a postaví nám zde monumentální pomník. Sekundy běžely, Bulldoci běhali a my jsme doufali. Dramatický konec však Znojmo zvládlo a porazilo Bulldogs Brno 3:2 a vybojovalo tak první místo.

Tímto článkem znojemským okurkám gratuluji. Závěrem bych rád doplnil,* že Hattrick remízoval s Dubňanama 5:5 a mocně mě potěšil. Viva!

*(pozn. redakce - pro ty, kteří znají Otevřený dopis KSČM, ti si mohou doplnit, v duchu, jsme slušný blog!)