já se loučím, doufám, že jste se nenudili a budu se těšit někdy příště, váš Kuba Cigl aka Dr. Ciglbauer / Cigi

hvězda zápasu Finočníku: Peteri Kontjola

střely na bránu: 36 - 24

konec utkání

2 sekundy do konce a vhazování ve středním pásmu

s Ruskem už to vypadá špatně

60. minuta - vyloučen I. Kovalchuk za napadení a dostává 5 + do konce utkání

60. minuta - Kovalchuk tam teď zbyl Fina před bránou asi 5 sekund před koncem

60. minuta - ofsajd Ruska 30 sekund před koncem

60. minuta - zakázané uvolnění Finska a Ruský time-out

60. minuta - Varlamov znovu na střídačce

59. minuta - teď to bude o nervy, Rusko ztrácí 1 gól a do konce zbývá minuta a nějaké drobné

59. minuta - po závaru před finskou bránou dává gól Ilja Kovalchuk

58. minuta - Varlamov jde z brány a Rusové hrají 5 na 4 bez golmana

58. minuta - hraje se tedy 4 na 4

57. minuta - na trestné zase zástupci obou stran

hra teď připomíná Pána Prstenů: Návrat Krále a bitvu o Středozem

57. minuta - zase se to hádá, zase se to mele

57. minuta - Finové šli do protiútoku, ale ofsajd

56. minuta - Finové velice aktivně napadají

56. minuta - Ruská mašina tlačí Finy v jejich obranném pásmu, ale šance nepřicházejí

55. minuta - vhazování ve středním pásmu po vyhození Finů ze hřiště, které bylo s tečí

54. minuta - Rusko potřebuje gól jako já cukr a pití, ale ten ne a ne přijít

53. minuta - Kokarev kroužil a nahrál, tuto pobídku ke skórování však nikdo neshodnotil

52. minuta - Gangnam style v Hartwall areně uvolňuje napětí

52. minuta - Radulov prošel před 3 Finy, ale poté nepřesně nahrál

52. minuta - Popov neprošel přes modrou

51. minuta - Finové nemohou najít cestičku do útočného pásma

50. minuta - Aaltonen byl sám v útočném pásmu tak vystřelil a vhazovat se bude před Varlamovem

49. minuta - Raanta teď zachránil Finy, famózní zákrok

a máme tu na tolik chtěný komentář od Richarda Duchoně: "Doufám že vyhrajou, kdo ?, to je jedno"

48. minuta - Popov hodil výstavní rybičku

48. minuta - Ruská střela od modré

48. minuta - vyloučen J. Hietanen za hákování

47. minuta - Kontjola v šanci, jen to zahučelo Hartwall arenou

47. minuta - boj pokračuje

46. minuta - Rusové byli dlouho aktivnější než Fiové, ale vahy se teď vyrovnávají

Richard Duchoň zdraví čtenáře tohoto přenosu: "Zdravím"

45. minuta - divné, Radulov nedohrál finského hráče, vážně zvláštní situace

docela by mě zajímalo, jaký komentář by zasadil k tomuto utkání Richard Duchoň

44. minuta - Rusové teď drží Finy u nich v jejich obranném pásmu, ale nic nebezpečného

44. minuta - Denisovova střela pouze do Raantove lapačky, jistý zákrok Finského golmana

44. minuta - Kokarev se dostal doslibné pozice, vystřelil a nedal gól

43. minuta - Finský icing

na trestné zůstávájí ještě Anisimov a Vaananen, ale hraje se 5 na 5

42. minuta - Finové kompletní

41. minuta - Medveděvova velmi dobrá střela

41. minuta - pokračuje ruská přesilovka

3. třetina začala

hráči už se valí z kabin na plochu

ještě dodejme, že ve druhém zápase vede Kanada nad Běloruskem 2:0

mimochodem, tady teď už známá Vendy mi přenechala její oběd, tedy buchtičky, já jí tímto děkuji a doufám, že se u tohoto online přenosu dobře baví

zdravím Vendy, která si přála být slavná a já jí tímto usnadňuji cestu za slávou

střely v zápase: 15 - 21

konec 2. třetiny

40. minuta - vyloučení na obou stranách

40. minuta - 6 sekund před přestávkou se to zase mele, tentokráte v rohu u finské brány

40. minuta - I. Melart je vyloučen hned po tom, co se vyloučený Hytonen vrátil na led

40. minuta - Finsko v plném počtu

39. minuta - led se hemží krádežemi puku, tam a zase zpátky

39. minuta - Raanta vyrazil Nikulinovu střelu

38. minuta - Raanta chytl Kovalchukovu střelu i když zakopl, tomu se říká štěstí

38. minuta - vyloučen J. Hytonen (Fin.)

37. minuta - teď se to pro změnu řezalo u mantinelu, film Tři Mušketýři je sice hezký, ale zakomponovábat ho do hry do asi není úplně nejlepší nápad

37. minuta - Finská obří šance z protiútoku

Rusové asi o pauze neměli cukr, protože teď absolutně nestihli zareagovat na finskou gólovou akci

36. minuta - Pessonen našel Aaltonena a Finsko vede 3:1

36. minuta - Aaltonen v šanci nedal

35. minuta - Finové zamikají Rusy

35. minuta - následuje finská přesilovka

35. minuta - a už se to mlátí, už se to bije

35. minuta - Koskiranta se neúspěšně natahoval po puku

34. minuta - zblokovaný pokus ruského týmu

34. minuta - Finské zakázané uvolnění

33. minuta - další ruská nepřesná střela

33. minuta - halou zní bojový pokřik Suomi (finsky Finsko)

32. minuta - Finsko kompletní

32. minuta - Kovalchuk míchal, míchal až přemíchal a ještě nepřesně nahrál

31. minuta - Finové hrají oslabení s velkým nasazením

31. minuta - inové dynamicky vyhazují

31. minuta - Radulov dával puk před bránu, Raanta má puk v lapačce

30. minuta - vyloučen Aaltonen (Fin.) za hákování a další Ruská přesilovka

30. minuta - malý klučina se viděl nakostce na stropě a jeho úsměv byl nepopsatelný

30. minuta - Finské zakázané uvolnění, Hartwall arénou zní muzika Swedish House Mafia

29. minuta - Finové opšt tlačí Rusy, Varlamov chytá

29. minuta - Ruský ofsajd

tato Finská akce byla dobrá jako moje dnešní večeře, Rusům zbyly jen oči pro puk a gól v jejich síti

28. minuta - obrovský tlak Finů trval zhruba půl minuty, na konci toho všeho je gól Peteri Kontjoli po nádherné teči

27. minuta - Hagman mohl dát gól, svatí stáli při Rusech

27. minuta - Finská střela od modré

26. minuta - Radulov ztratil hokejku a následně si hraje na fotbalistu, taková Zbrojovka by se mohla učit

25. minuta - Rusové se nemůžou dostat přes napadající Finy

25. minuta - Petrov netrefil prázdnou bránu, ale měl to těžké

24. minuta - gól po Kovalchukově střele dává A. Radulov

23. minuta - Hagmanova dobrá práce při oslabení

23. minuta - ztečovaná ruská střela

23. minuta - další ruská přesilovka

23. minuta - obrovská ruská šance Pjerežogina

22. minuta - otevřená ruská obrana, Finové tuto situaci nevyužili k ohrožení ruské brány

21. minuta - Aaltonenova parádní rána a tyčka zacinkala